Logo top
Forumas
Galerija
Orai
Šiandien
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
Rytoj
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
NAUJIENOS / 4wd naujienos
4wd naujienos
2008-03-18
Džipas iš Brazilijos džiunglių!

 

Brazilijos automobilių gamintojas TAC pristatė pirmąjį savo modelį – nedidelį visureigį Stark, kurį galima apibūdinti kaip kažką tarp Jeep Wrangler ir paplūdimio bagio. Jo pardavimai vietinėje rinkoje prasidės 2009 m., o eksportą į kitas šalis planuojama pradėti 2012 m.

Visureigio ilgis yra 4,08 metro, ratų bazė – 2,54 metro, o svoris – 1300 kilogramų. Kol kas automobiliui numatytas tik vienas Volkswagen gamybos variklis – 1,8 litro keturių cilindrų agregatas, išvystantis 106 AG prie 5250 aps./min. Šis variklis gali naudoti tiek įprastą benziną, tiek bioetanolį (E85). Nors pranešime teigiama, kad tai pirmasis visureigis galintis naudoti tiek įprastą benziną, tiek bioetanolį, Brazilijoje jau metus kaip štampuojamas Mitsubishi Pajero TR4 Flex galintis vartoti dviejų rūšių kurą.

Braziliškas visureigis bus komplektuojamas Eaton FSO-2405D gamybos penkių pavarų dėže sujungta su BorgWagner paskirstymo agregatu, įgalinančiu sukimo momentą paskirstyti visiems keturiems ratams. Tiltuose bus naudojami blokuojamai Dana 44.3 gamybos diferencialai. Žaismingai ropinėti kliūtimis TAC Stark leidžia visiškai nepriklausoma pakaba su dvigubomis svirtimis ir dvigubais amortizatoriais. Šį visureigį brazilai planuoja leisti nedideliu tiražu – 1200 automobilių per metus. Dėl didelių mokesčių vietinėje rinkoje, jo kaina bus apie 26 400 €, o kitose šalyse jis turėtų kainuoti beveik trečdaliu pigiau.

Šaltinis TAC